Учнівський погляд на ліцей

Наш ліцей знаходиться в мальовничому містечку Ічня, що знаходиться на Півночі України в Чернігівській області.

Ічня — місто, районний центр Чернігівської обл. Розташоване на залізниці Бахмач — Прилуки на р. Іченька, лівій притоці Удаю (басейн Сули).

Назва Ічня походить від назви річки Іченька. А Іченька має татарське коріння, адже «ічень» татарською – водопій. Перші письмові згадки про Ічню належать до XIV століття, але вчені припускають, що місто існувало ще до татарської навали й мало назву Яськове.

Тривалий час Ічня належала родині Вишневецьких. У ХVІІ столітті це було вже містечко, або навіть місто. Після початку Визвольної війни у 1648 році тут спромоглися створити цілий козацький полк, а це говорить що в середині ХVІІ століття Ічня вже була досить значним населеним пунктом. Правда полк тут проіснував недовго – всього рік. У 1649 році він увійшов до складу Прилуцького полку, а Ічня стала сотенним містом.

Наприкінці ХVІІІ століття Ічня стала волосним центром Борзнянського повіту Чернігівської губернії. З того часу у місті збереглися ряд житлових та адміністративних будинків, а також три церкви. Причому церкви досить цікаві та не схожі одна на одну.

 Преображенська церква Преображенська церква (поч. ХІХ ст.)

Воскресенська церква  Воскресенська церква (1806-1810 рр.

Про м. Ічня небагато туристичної інформації в Інтернеті, а в путівниках її зовсім немає. Тому туристи сюди не їздять. Але дарма. Ви в цьому самі можете переконатися, відвідавши наше містечко. А коли сподобається, можете залишитися жити в ньому.

Провести ж в місті свої юні роки можна вступивши на навчання до професійного аграрного ліцею. Поряд з отриманням певної професії, учні отримують одночасно й повну середню освіту. Окрім того, за бажанням, використавши вечірній час, можна пройти курсову підготовку тракториста-машиніста с/г виробництва, водія автотранспортних засобів категорії «С», «В» чи мотранспортних засобів категорії «А». Отже, по закінченню навчання випускник може отримати атестат про повну середню освіту, диплом кваліфікованого робітника, посвідчення про присвоєння робітничої професії або ж права водія. Хто не ліниться, той має при випуску добрячий пакунок документів.

Для навчання в ліцеї є все необхідне – оформлені навчальні кабінети та лабораторії, тренажери, техніка. Для проживання іногородніх учнів є добре облаштований чотириповерховий гуртожиток з їдальнею. В гуртожитку кімнати розраховані на 2, 3 та 4 чоловіки. Кожен з жильців створює в кімнаті затишок на свій смак. Окрім того в гуртожитку є кімнати для відпочинку, побутові кімнати, кімнати для приготування їжі.

Різноманітним є дозвілля в гуртожитку. Його допомагають організовувати члени ради гуртожитку – органу учнівського самоврядування. А якщо ви маєте бажання мати гарну спортивну форму, то вам варто записатися до спортивних гуртків – чи то легкоатлетичної гімнастики, чи настільного тенісу. А віднедавна в гуртожитку створено Інтернет-простір. Отримай пароль і користуйся безкоштовно Інтернетом скільки завгодно.

Відпочинок – це добре та треба ж колись і уроки готувати. Пропустив заняття, не має конспекту? Тоді тобі в бібліотеку. Вона тут таки в гуртожитку знаходиться, а бібліотекар Людмила Петрівна завжди допоможе знайти необхідний матеріал. І все це безкоштовно!

Бібліотека Ічня ліцей

Треба ж трішки в бібліотеці попрацювати

Кімната для самопідготовки

Це наша кімната для самопідготовки

Кімната гуртожитку

В таких кімнатах себе добре почуватиме кожен

Кімната гуртожитку  Машиніст крана автомобільного

Так ми святкували День Святого Валентина

Відпочиваємо граючи в шахмати

А так ми можемо відпочивати

Вихователь Кримська Л.  П. розказує про добро та чуйність.

Вихователь Кримська Л. П. розказує про добро та чуйність.

Отож, ми не сумуємо за домом, а привчаємося до самостійного життя, вчимося знаходити спільну мову один з одним, вирішувати побутові питання. Одним словом – стаємо дорослими!

Колективна робота членів учнівського Парламенту