Професійна підготовка учнів і слухачів

Професійна підготовка учнів і слухачів здійснюється закладом згідно нормативно-правових актів, які обумовлюють роботу професійно-технічних навчальних закладів в Україні.
Слід зазначити, що підготовка по всім професіям проводиться у відповідності з новими Державними стандартами професійно-технічної освіти на базі повної загальної .

Увесь процес професійної підготовки поділяється на такі етапи:

Теоретичні заняття – включають вивчення навчальних предметів для оволодіння теоретичною основою майбутньої професії. На цих заняттях учні знайомляться з властивостями матеріалів, з якими будуть працювати, вивчають будову агрегатів і механізмів, приладів і обладнання, інструменти і прийоми роботи з ними, основи технологічних процесів тощо. Особлива увага приділяється вивченню предмета «Охорона праці», програма якого розробляється відповідно до особливостей кожної професії. Заняття проводяться у відповідних спеціалізованих кабінетах:

 • «Будови тракторів і автомобілів»,
 • «Сільськогосподарських машин»,
 • «Хіміко-бактеріологічного аналізу»,
 • «Правил дорожнього руху»,
 • «Технології кам’яних робіт»,
 • «Інформаційних технологій» та ін.
 • Теоретичні заняття Теоретичні заняття

  Лабораторно-практичні роботи – дають можливість учням і слухачам ліцею познайомитись і дослідити під керівництвом викладачів з професійне обладнання, матеріали, як говориться, власними руками. Для проведення таких занять в закладі створені відповідні лабораторії:

 • «Гарячої обкатки двигунів»,
 • «Хіміко-бактеріологічного аналізу»,
 • «Ветеринарної обробки тварин»,
 • «Тракторів і автомобілів» та ін.
 • Лабораторно-практичні роботи являються підготовчою ланкою до наступного етапу професійної підготовки – виробничого навчання.

  Лабораторно-практичні роботи Лабораторно-практичні роботи

  Виробниче навчання – це процес отримання учнями і слухачами під керівництвом майстрів виробничого навчання первинних професійних умінь і навичок у відповідності з вимогами кваліфікаційних характеристик. Ці заняття проходять у відповідних майстернях, автодромі, майданчику для стропування і переміщення вантажів.
  Заклад має 100 гектарів орної землі, на якій учні вчаться виконувати всі види робіт. Виробниче навчання

  Вербовський Микола. (учень групи 13.31 ТМСГВ) Дискувальні роботи

  Виробниче навчання

  Олійник Сергій. (учень групи 13.31 ТМСГВ) Дискувальні роботи

  Виробниче навчання

  Для навчання операторів з ветеринарної обробки тварин маємо поголів’я свиней.

  Для кращої підготовки випускників практикуєм проведення екскурсій на підприємства. Також частину програми виробничого навчання учні виконують безпосередньо на виробництві.

  Виробниче навчання Виробниче навчання

  Виробнича практика на підприємстві – завершальний етап професійної підготовки де учні застосовують свої знання і вміння в умовах конкретного підприємства чи господарства. Дуже часто учні, які під час проходження практики зарекомендували себе як справжніми фахівцями, залишаються працювати в цих підприємствах після закінчення навчання.ліцей. Слід відмітити, що географія підприємств, з якими співпрацює ліцей розширюється – це і місто Ніжин, Чернігів, Славутич (Київська обл.), а також населені пункти Бахмацького, Прилуцького, Варвинського, Ніжинського та інших районів. Щоб бути готовими до роботи з сучасною с/г технікою наші випускники проходять курси підвищення кваліфікації в Сосницькому навчально-практичному центрі.

  Виробнича практика на підприємстві Виробнича практика на підприємстві

  Тільки успішно пройшовши всі етапи професійної підготовки можна стати справжнім професіоналом, конкурентноздатним в сучасних умовах фахівцем.