Новини Ічнянського професійного аграрного ліцею

Новини 2021 року

«Донька Вкраїни – Леся Українка»

25 лютого ми відзначаємо 150 років з дня народження видатної письменниці, геніальної дочки українського народу, краси і гордості нації, духовного вождя української інтелігенції Лесі Українки. Лесю Українку (Ларису Петрівну Косач) знає весь світ. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури і культури. Це і переклади, і поезія, і драматичні твори, найкоштовнішою перлиною яких є драма «Лісова пісня». Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя.

Не стерлась райдужна сторінка.

Не вмерла пісня лісова,

Безсмертна Леся Українка

Була і є навік жива.

У читальному залі Ічнянської ЦРБ ім. С.Васильченка бібліотекарем Кримською Л.П. спільно з бібліотекарем Ічнянської ЦРБ Прочай Н.В. для учнів ліцею був підготовлений і проведений літературний портрет «Вічна у віках», оформлена книжкова виставка-вшанування «Донька Вкраїни – Леся Українка».

 
 
 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Згідно зі статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». В Україні свято рідної мови відзначають з 2002 року.

Учні ліцею також долучилися до святкування Дня рідної мови. Викладачем української мови з учнями групи 20.32 ЛХБА проведено мовознавчу вікторину «Наша мова - наш скарб» та створено відеоролик «Про мову рідну»

Бібліотекарем Кримською Л. П. підготовлено тематичну виставку “Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця”

Любіть і поважайте свою рідну мову!

 
 
 

День Героїв Небесної Сотні

Иллюстрация

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні

20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. З метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотекарем Кримською Л.П. була оформлена виставка-вшанування «Герої не вмирають, доки їх пам’ятають» та проведена година пам’яті «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».
Иллюстрация

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

Класними керівниками проводилися тематичні виховні години група 20.37 ТМСГВ «Вони вмирали, щоб жила Україна», класний керівник Мотичка С. В., група 19.31 ЛХБА «Молитва линула на небеса», класний керівник Потапенко Н. В., група 19.36 ТМСГВ «Вони загинули за Україну», класний керівник Шевкопляс С. М.

 
 
 

День святого Валентина

День всіх закоханих, або ж День святого Валентина – це не лише свято романтики, кохання та ніжності. Як повідомляють різні Иллюстрация джерела, свято оповите багатьма легендами і ніхто достеменно не знає, чи існував святий Валентин і чи справді він вперше подарував коханій романтичну валентинку. Але прийнято вважати, що звичай з валентинками з’явився саме завдяки святому Валентину. Поступово День святого Валентина з католицького свята перетворився на світське. Зараз його відзначають із задоволенням, хоча воно не значиться в календарі серед офіційних святкових днів, але його люблять чоловіки і жінки, підлітки, хлопчики і дівчатка. День всіх закоханих – це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим серцю людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки. Незмінним атрибутом Дня святого Валентина є письмові чи електронні повідомлення – валентинки. У 2021році цей день випадає на неділю. Саме тому, напередодні свята творчі, невгамовні та веселі учні нашого ліцею разом з керівником гуртка Кузьменко Яною підготували онлайн вітання для всіх закоханих і не тільки.  
 
   
 
 

У єдності сила

 
 
 

Прийми участь у флешмобі до Дня Соборності України!

22 січня українці відзначають загальнонаціональне свято – День Соборності України. Цього дня 1919 року був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Щорічно саме у цей день у різних куточках України проводять акції живих ланцюгів Соборності.

Зроби фото себе або з друзями з українською національною символікою та надішли на пошту закладу або у Вайбер своєї групи.