Новини Ічнянського професійного аграрного ліцею

Новини 2020 року

 
 
 

Онлайн вітання учнів - З Новим Роком !!!

 
 
 

У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД...

Иллюстрация

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірусімунодефіцитулюдини) і його кінцева стадія СНІД ( синдром набутогоімунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку. Иллюстрация

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше.

У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий, говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…

У нашому гуртожитку вихователем і бібліотекарем Кримською Людмилою Петрівною також була проведена з учнями відверта розмова «СНІД – як уповільнити епідемію?» та представлена виставка-застереження «СНІД – загроза людству».

 


 
 

28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодомору 1932–1933 років.

Голодомор, від словосполуки «морити голодом» – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932-33 роках.

За різними даними, у 1932 – 1933 роках було убито понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані.

Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках. Скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави.

Сталін, який вважав селянство основою національного руху, вдарив по українському селянству, як по носію української традиції, культури та мови. У 1932 р. для України було встановлено нереальний до виконання план хлібозаготівель у 356 млн. пудів хліба. Для затвердження цього плану до Харкова прибули найближчі соратники Сталіна – Каганович і Молотов, які були добре проінформовані про розпал голоду вже в першій половині 1932 року в Україні. Геноцид було організовано і вчинено шляхом узаконення насильницьких дій та масового вбивства українців представниками органів влади.

у День пам'яті жертв Голодомору, в цьому році це 28 листопада, проводиться акція «Запали свічку». Це загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно.

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки.

Оскільки українці в основній своїй масі є Християнським Народом, то прийнято у храмах запалювати свічки за упокій померлих. Акція «Запали Свічку Пам'яті» покликана відтворити ту ж саму дію. Символізм полягає у тому, що 16 година четвертої суботи листопада - це Вечір Останнього Дня Осені. Після йде тільки Ніч і Зима. Акція «Свіча Пам'яті» повинна нагадувати всім українцям як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні і холодні зимові ночі 1933 року.

Долучайтеся до акції вшанування пам’яті невинно загиблих під час Голодомору, засвітіть свічку пам’яті 28 листопада о 16.00 год. Не залишайте своє вікно пустим!

Рекомендую здійснити віртуальну подорож по сайту Національного музею Голодомору-геноциду за посиланням https://holodomormuseum.org.ua/

 


 
 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Сьогодні, в День української писемності та мови, учні та педагоги нашого ліцею відгукнулися на заклик організаторів та прийняли участь у ХХ Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

Спочатку учасники радіодиктанту прослухали ведучих радіоканалу, які розказали про історію радіодиктанту та головні нововведення цього року, надали рекомендації щодо написання диктанту. Після диктанту учні та педагоги поділилися враженнями, відмітивши , що цього річ диктант був змістовно цікавим. Дехто зізнавався одразу, що новий правопис все-таки необхідно підучити.

Тепер з нетерпінням учасники радіо диктанту чекатимуть на оприлюднення тексту диктанту на сайті «Українського радіо» 11 листопада.

 


 
 

28 жовтня, в Україні відзначають офіційний День звільнення від фашистських загарбників. Саме цей день вважають датою остаточного вигнання окупаційних нацистських військ за межі території України. Тож, цього року виповнюється 76 років від дня вигнання нацистських окупантів із України.

Довгоочікуваному визволенню передувала тривала кривава війна. Друга світова війна розпочалась 1 вересня 1939 року, а офіційним її завершенням вважають дату 2 вересня 1945 року.

Тією чи іншою мірою в цій війні взяли участь понад 60 країн світу, тоді як кількість жертв за різними оцінками сягає від 50 до 80 мільйонів осіб. Ця війна відома насамперед жахливими злочинами проти людяності та масовими вбивствами.

Розпочалась Друга світова війна вторгненням Третього Рейху та Словацької республіки в Польщу, внаслідок чого Велика Британія та Франція 3 вересня оголосили гітлеровській Німеччині війну.

22 червня 1941 року без попередження за підтримки Італії, Угорщини, Румунії та Словаччини Третій Рейх напав на Радянський Союз, з чого почалася війна, яку називають Великою Вітчизняною.

До середини липня німецькі війська захопили Латвійську, Литовську, Білоруську, Молдавську, Естонську та значну частину Української Республік у складі Радянського Союзу.

Після численних завоювань гітлеровської коаліції та просування армії до російського Дону, 19 листопада 1942 Червоній армії вдалося перейти до контрнаступу під Сталінградом, завдавши поразки ворожим військам. Сталінградська битва стала найбільшою наземною битвою за весь період війни.

Визволення України

Після Сталінградської битви почалося визволення України. Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені у грудні 1942 року, а масове визволення українських земель почалося внаслідок Курської битви, що тривала протягом липня - 23 серпня 1943 року.

23 серпня 1943 року війська Степового фронту звільнили Харків.

У вересні 1943 р. радянські війська вийшли до Дніпра, де розгорнулася битва за місто, внаслідок чого ціною величезних людських втрат 6 листопада 1943 року було визволено Київ.

У 1944 році радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, остаточно визволивши територію України:

- Житомирсько-Бердичівська операція (грудень 1943 р. – січень 1944 р.);

- Корсунь-Шевченківська операція (січень-лютий 1944 рр.);

- Рівненсько-Луцька операція (січень-лютий 1944 рр.);

- Криворізька операція (січень-лютий 1944 рр.);

- Визволення Одеси, Миколаєва (березень-квітень 1944 рр.);

- Визволення Криму (квітень-травень 1944 рр.);

- Львівсько-Сандомирська операція (липень-серпень 1944 рр.). 27 липня 1944 р. звільнено Львів;

- Східно-Карпатська операція (вересень-жовтень 1944 рр.);

28 жовтня 1944 року територія України була остаточно визволена від загарбників. Активні дії проти німецьких окупантів вели загони УПА.

8 травня 1945 року німецько-радянська війна (Велика Вітчизняна) завершилась капітуляцією Німеччини, а капітуляцією Японії 2 вересня 1945 завершилась Друга світова війна.

У ході визвольних операцій в Україні загинуло понад 3,5 мільйонів людей, а загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб.

Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів українських карбованців. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисяч закладів освіти.

Рекомендуємо переглянути ілюстративне відео від 5 ютуб-каналу  


 
 

З днем працівників освіти, та з днем професійно-технічної освіти!

Привітання учнями викладачів Ічнянського професійного аграрного ліцею!

 


 
 

Цього року святкується 75-та річниця Перемоги

Учні ліцею вітають всіх українців...

Цього року святкується 75-та річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ювілейна дата пройде без парадів, масових церемоній покладання квітів та акцій біля меморіалів. Свято зівпало з періодом карантину через пандемію коронавірусу. Але це свято живе в наших серцях і в нашій пам’яті.

Учні ліцею вітають всіх українців зі святом Перемоги, зичать добра, злагоди і миру, з вдячністю згадують про ветеранів та вшановують пам'ять загиблих у тій страшній війні.

 
 
 

Дистанційне навчання

Зараз багатьом учням через карантин доводиться вчитися дистанційно...

Зараз багатьом учням через карантин доводиться вчитися дистанційно. Дистанційно навчаються і учні нашого ліцею. Більшість учнів розуміють, що це необхідно, хоч і не так легко, як здавалося спочатку. Але ми, викладачі, віримо, що в наших учнів все вийде, вони подолають всі труднощі і ми скоро зустрінемося в навчальних класах.

До зустрічі. юні друзі!

 
 
 

Через поширення коронавірусу у світі 12 березня в Україні розпочався карантин

Запроваджено карантин і в нашому ліцеї

Через поширення коронавірусу у світі 12 березня в Україні розпочався карантин. Запроваджено карантин і в нашому ліцеї. Обмежувальні заходи по всій країні триватимуть до 3 квітня. Не відвідувати ліцей у період заходів, пов’язаних із попередженням поширення корона вірусу, – не привід не вчитися. Виконання навчальних планів здійснюватиметься завдяки різноманітним формам дистанційної освіти.

 
 
 

28 лютого в ліцеї відбулися загальні батьківські збори

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ледень С. М. зупинилася на питаннях дисципліни.

28 лютого в ліцеї відбулися загальні батьківські збори. З метою проведення просвітницької роботи «Формування відповідальності підлітків» перед батьками виступила класний керівник Жданович А. О. Про адміністративну відповідальність атьків за виховання дітей та про адміністративну та кримінальну відповідальність підлітків розповідала представник ювенальної превенції Попова Валентина Василівна.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ледень С. М. зупинилася на питаннях дисципліни, стипендіального забезпечення учнів та питаннях підготовки та проходження учнями випускних груп зовнішнього незалежного оцінювання.

Про хід навчально-виробничого процесу в закладі говорив з батьками директор Набієв Г. А. Він дав відповіді на питання, які виникали в ході розмови.

 
 
 

Педагогічними працівниками ліцею продовжується проведення профорієнтаційних тренінгів для учнів випускних класів шкіл міста

Проведені заходи спрямовані на розширення знань учнів про робітничі професії.

Педагогічними працівниками ліцею продовжується проведення профорієнтаційних тренінгів для учнів випускних класів шкіл міста, зорієнтованих на отримання учнями робітничих професій. Так, в лютому викладачем Жданович А. О. та майстром в/н Бабич Л. М. тренінг «Один день з життя лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу» було проведено для учнів Ічнянського ЗЗСО №3, а для учнів 9 та 11 класів Ічнянської гімназії ім. С. Васильченка тренінг «Обираючи професію – зроби правильний вибір».

Проведені заходи спрямовані на розширення знань учнів про робітничі професії. Зокрема, під час зустрічей зверталася увага на робітничі професії, які можна отримати у нашому ліцеї, їх значимість для сьогодення та попит на ринку праці.

 
 
 

З нагоди річниці кривавих подій на Майдані 20 лютого в ліцеї було проведено лінійку пам’яті «Загиблим героям присвячується…»

В Україні відбудуться урочисті та меморіальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні.

Цими днями в Україні згадують жертв розстрілів на Майдані. В Україні відбудуться урочисті та меморіальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні. Народ вшановує подвиг учасників Революції Гідності та увічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні.

З нагоди річниці кривавих подій на Майдані 20 лютого в ліцеї було проведено лінійку пам’яті «Загиблим героям присвячується…» Лінійка розпочалася з виконання Державного Гімну. Під час заходу були використані фрагменти документальних фільмів про події на Майдані 2014 року та відео про Героїв Небесної Сотні «Десяток юних ангелів».

Офіційні заходи в місті, які відбувалися біля каплички Героїв Небесної Сотні, відвідали учні І курсу групи 19.31 ЛХБА з майстром в/н Мілютенко О. І.

 
 
 

До Міжнародного дня рідної мови між учнями І-ІІІ курсів ліцею було проведено змагання...

Під час заходу звучали українські пісні у виконанні відомих артистів

До Міжнародного дня рідної мови між учнями І-ІІІ курсів ліцею викладачем української мови Яковлєвою Тетяною Станіславівною було проведено змагання знавці української мови. Змагалися команди «Слово» та «Мова». Учасники змагання мали показати не лише знання правопису, граматики та лексики української мови, а й знання української народної культури та звичаїв. Під час заходу звучали українські пісні у виконанні відомих артистів, були використані фрагменти відомих українських кінофільмів. Кращі знання рідної мови показала команда «Слово», яка перемогла в трьох конкурсах з п’яти. Вітаємо їх з перемогою!

Любіть українську, говоріть українською, плекайте мову!- закликала Тетяна Станіславівна на завершення.

З учнями, які проживають в гуртожитку, вихователь Кримська Людмила Петрівна провела мовний круїз «Душа народу бринить у слові», а в бібліотеці організовано виставку художньої літератури «Мова – головна ознака і символ нації».

Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу, тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. народ, який не усвідомлює знання рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце у суцвітті народів.

 
 
 

В рамках реалізації правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»

04 лютого 2020 р. для учнів ліцею було організовано відвідування Ічнянського районного суду

В рамках реалізації правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» 04 лютого 2020 р. для учнів ліцею було організовано відвідування Ічнянського районного суду. Метою заходу було підвищення юридичної грамотність учнів, формування у них відповідальності, правової культури та правової свідомості, популяризація правових способів вирішення проблем людей в Україні. Працівниками суду було проведено лекцію-бесіду на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх за вчинені правопорушення та обсяг прав, яких набуває дитина з 14 років». Під час бесіди було наголошено, що не зважаючи на те, що особа до 18 років є неповнолітньою, закон наділяє її певним об’ємом прав. Ряд прав у дитини виникає від народження. Зі збільшенням віку дитини збільшується і обсяг прав. Радикально змінюється правовий статус дитини з 14 років. Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки. Під час лекції – бесіди працівники суду відповіли на численні запитання як учнів, так і викладачів. Керівник апарату О.Шило та помічник голови суду Т.Фастовець обговорили з учнями питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо порушення правил дорожнього руху пішоходами, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, хуліганство. Значну увагу було приділено відповідальності неповнолітніх за кримінальні правопорушення. Учням було роз’яснено про кримінальну відповідальність особи, якій до вчинення злочину виповнилося 16 років та наголошено, що за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років. По закінченню зустрічі учням було проведено екскурсію по приміщенню суду. Учні мали змогу побачити кабінети суддів, зал засідань, канцелярію, архівне приміщення та приміщення для утримання підсудних.

 
 
 

Учні Ічнянського професійного аграрного ліцею знову долучаються до виготовлення маскувальних сіток для бійців ООС

За iнiціативи учнiвського самоврядування звернулися до ічнянського волонтера Бабіча С. Г. ...

Учні Ічнянського професійного аграрного ліцею знову долучаються до виготовлення маскувальних сіток для бійців ООС. За iнiціативи учнiвського самоврядування звернулися до ічнянського волонтера Бабіча С. Г., який закуповує сітки та надає матеріал для плетіння. У січні учні ліцею сплели три сітки загальною довжиною більше 30 м. Зазначимо, плести маскувальні сітки не така вже і проста справа. Спочатку основу для майбутнього маскування підвішують на стійки, а потім витримуючи заданий візерунок, обплітають білими стрічками кожен квадрат сітки. Робити це потрібно уважно, добре розгортаючи кінчики стрічок, щоб сітка була густою. Стрічки мають міцно триматись і лягати на всю площину сітки.

Якісно сплетена сітка може врятувати чиєсь життя на передовій. Неоголошена війна продовжується, воїнам ООС потрібна посильна допомога. Учні з розумінням поставилися до даного завдання і бажають всім воїнам повернутися живими!

 
 
 

Було проведено черговий сумісний виїзний день відкритих дверей

Викладачі університету та ліцею презентували свої навчальні заклади, розповіли про умови вступу ...

29 січня 2020 року на базі Прилуцького Будинку творчості для учнів 10 та 11 класів загальноосвітніх шкіл міста Прилуки було проведено черговий сумісний виїзний день відкритих дверей Національного університету харчових технологій, Ічнянського професійного аграрного ліцею та представників роботодавців, зокрема підприємства ПрАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат». Викладачі університету та ліцею презентували свої навчальні заклади, розповіли про умови вступу, навчання та перспективи професійної підготовки. Представники роботодавців говорили про ринок праці, соціальний захист працівників, можливості кар’єрного зростання.

Всі бажали майбутнім абітурієнтам вступити до обраних навчальних закладів та запросила на навчання до презентованих закладів.

 
 
 

ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ІЧНЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ АКТИВНО РОЗПОЧАВ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНУ РОБОТУ 2020

Сьогодення вимагає нових активних форм роботи...

Сьогодення вимагає нових активних форм роботи. Зустрічаючись з випускниками шкіл викладачі та майстри не лише розповідають про професійну підготовку в ліцеї, а намагаються донести до учнів особливості та переваги тієї чи іншої професії. Пропонуючи уявно прожити один день життям дорослої людини певної професії, вони створюють умови для більш свідомого підходу до вибору свого майбутнього. Зустріч з елементами тренінгу «Один день з життя лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу» з учнями 9 класу Прилуцького ЗЗСО № 7 та №2 провели викладач Жданович Алла Олександрівна та майстер в/н Бабич Людмила Миколаївна.

 
 
 

Лінійка до Дня соборності України

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України. Педагогічний колектив та учні ліцею долучилися до свята. Зранку в ліцеї була проведена святкова лінійка «Україна гідна свободи» з переглядом презентації «Соборність України: від ідеї до сьогодення» та фрагменту документального фільму «Акт Злуки: відтворення історичної правди». Напередодні свята класними керівниками проводився урок державності «Ми єдина держава, ми єдиний народ». В другій половині дня учні та педагоги відвідали урочисті заходи, до Дня Соборності, організовані відділом культури Ічнянської райдержадміністрації в районному Будинку культури. На початку заходу скорботною хвилиною мовчання було вшановано кращих синів і доньок українського народу - Героїв Небесної Сотні і воїнів, які загинули на майдані та в бою за правду, за свободу, за гідне життя на рідній землі.

Головною традицією свята є акція «Українська хвиля» - утворення «живого ланцюга» єднання. Тож і учні та педагоги ліцею, взявшись разом за руки, створили символічний живий ланцюг, чим прагнули засвідчити своє єднання з усім українським народом.