Новини Ічнянського професійного аграрного ліцею

Новини 2019 року

 
 
 

З Новим Роком!

Новий рік – веселе свято, яке не можна уявити без красуні ялинки, яскравих вогників, новорічної музики, та, звісно, привітань з наступаючим. Всіх присутніх у святковому залі вітали учні ліцею, підготувавши вечір «Новорічна феєрія казки». Вечір був наповнений гумором, веселими жартами та новорічними побажаннями. Традиційно на свято завітав і Дід Мороз із Снігурочкою. Вони побажали, щоб у Новому році дні проходили так само яскраво і весело, як ось ці новорічні. Неприємності хай тануть самі собою, як сніг на долоньках! Нехай все загадане під урочистий бій годинника виповниться, а бажання здійснюються всі 365 днів!

З Новим Роком!

 
 
 

«Від козаків до сучасних захисників»

Напередодні Дня Збройних Сил України викладач фізкультури Федірко Сергій Олександрович та керівник гуртка «Музична мозаїка» Кузьменко Яна підготували спортивно-розважальну програму з конкурсами «Від козаків до сучасних захисників». Команди юнаків «Сильні» та «Дужі» змагалися за перемогу не лише у силових вправах та спритності, а й демонстрували вміння працювати в команді, бути кмітливими та уважними відповідаючи на запитання з історії козацтва та сучасних Збройних Сил України. Затамувавши подих слідкували вболівальники за вправними рухами юнаків, які збирали та розбирали автомат Калашникова, набивали та розряджали рожок. Перемогу здобула команда «Спритні», але ж задоволення від свята отримали всі присутні. Учасники змагань отримали за нагороду книги про видатних Українських гетьманів, які вручив волонтер Бабич Станіслав Григорович.

 
 
 

Сумісний виїзний день відкритих дверей Національного університету харчових технологій та Ічнянського професійного аграрного ліцею.

18 грудня 2019 року на базі Ічнянської гімназії ім. С. Васильченка для випускників 9 та 11 класів загальноосвітніх шкіл міста та району відбувся сумісний виїзний день відкритих дверей Національного університету харчових технологій та Ічнянського професійного аграрного ліцею. Під час зустрічі було проведено презентацію навчальних закладів, надані групові та індивідуальні консультації учням з питань вступу і навчання в НУХТ та професійному ліцеї. Також на зустрічі були присутні представники роботодавців – найбільшого місцевого підприємства – ПрАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат», які говорили про зацікавленість у висококваліфікованих спеціалістах, робітничих кадрах, про робочі місця, умови праці на комбінаті, соціальний захист працівників, можливості кар’єрного зростання. Викладач ліцею Жданович Алла Олександрівна ознайомила присутніх випускників з перевагами ступеневої освіти, яка може розпочатися в професійному ліцеї та бути продовжена у профільних вищих навчальних закладах. Вона побажала всім майбутнім абітурієнтам вступити до обраних навчальних закладів та запросила на навчання до Ічнянського професійного аграрного ліцею.

Про цю зустріч також написали у газеті Деснянка - http://desnyanka.com.ua/publications.php?id=53

 
 
 

«Природа для людини чи людина для природи?»

03 грудня 2019 року в ліцеї вкотре відбулася зустріч учнів з працівниками Ічнянського національного природного парку. Цього разу для учнів ІІІ організували диспут «Природа для людини чи людина для природи?» Готуючи питання про природу і людину Жанна Олександрівна Буряк та Тетяна Миколаївна Пархоменко розглянули з учнями різні аспекти впливу людини на оточуюче середовище, їх наслідки як позитивні, так і негативні. Гостро звучали запитання «А який слід залишиш ти на Землі? Які твої дії щодо збереження природи? Яке твоє ставлення до природи взагалі?». А висновок напрошувався сам собою – все починається з малого як хороше, так і погане. Тож давайте берегти природу кожен в міру своїх можливостей – не сміти, не вбивай, не рви, не рубай…

 
 
 

12 грудня провели перший профорієнтаційний тренінг з учнями 9-10 класів Дорогинського ЗЗСО «Обираючи професію – зроби правильний вибір».

Проблема набору учнів на навчання до професійно-технічних навчальних закладів останнім часом стоїть досить гостро. З такою проблемою стикається і наш педагогічний колектив, тому профорієнтаційну роботу ми розпочинаємо майже з початком навчального року. В цьому навчальному році Директорат професійної освіти Міністерства освіти і науки України рекомендує провести з випускниками закладів загальної середньої освіти професійні тренінги популяризації робітничих професій. Педагогічні працівники нашого ліцею долучилися до цих заходів та 12 грудня провели перший профорієнтаційний тренінг з учнями 9-10 класів Дорогинського ЗЗСО «Обираючи професію – зроби правильний вибір». Варто відмітити, що учні з цікавістю віднеслися до нової форми профорієнтаційної роботи, проте ще багато треба зробити, щоб вони прийшли навчатися до ліцею та отримали робітничу професію.

 
 
 

15 листопада озброївшись граблями та мітлами

15 листопада озброївшись граблями та мітлами учні групи 17.30 ЛХБА та 19.31 ЛХБА разом з майстрами виробничого навчання дружно взялись за прибирання міського парку від опалого листя. Всі працювали активно і жваво, за декілька годин навели чистоту і порядок. Сил не шкодував ніхто – ні учні, ні дорослі. Такі трудові десанти сприяють формуванню в учнів ціннісного ставлення до праці, зумовлюють виховання працелюбності, поваги до своєї та чужої праці, створюють бажання творити добро. Такі заходи дозволяють не тільки навести порядок у рідному місті, а й згуртовують та зміцнюють нашу ліцейну сім’ю.

Суспільно-корисною працею учні ліцею займаються постійно. У дні благоустрою вони допомагають приводити до ладу подвір’я ліцею, виробничої бази, територію біля гуртожитку. Результатом спільних зусиль учнів є чиста, причепурена територія, яка милує око.

 
 
 

Традиційним у нашому ліцеї став вечір відпочинку «Посвята в першокурсники».

Традиційним у нашому ліцеї став вечір відпочинку «Посвята в першокурсники». Мабуть ніхто вже і не пам’ятає, хто його проводив вперше, а сьогодні ми говоримо, що приймати в першокурсники – це традиція. Цього року посвяту проводили 31 жовтня. Це одна з перших важливих подій для першокурсників. Вона згуртовує, допомагає оригінально зустріти першокурсників, привітати їх із початком цікавого учнівського життя, допомагає влитись у колектив.

Вечір підготували учні ІІІ курсу за участю керівника гуртка «Музична мозаїка» Кузьменко Янисвято було організовано у стилі хелоувіну. . Першокурсники представили свої групи, проходили випробування та склали присягу ліцеїста. Привітала першокурсників заступник директора з навчально-виховної роботи Ледень Світлана Михайлівна. Вона закликала учнів долучатися до суспільного життя, бути свідомими та активними, бо саме молодь будує нове майбутнє і нову країну, побажала, щоб здобуті знання стали щасливим квитком до здійснення всіх юнацьких мрій.

 
 
 

До Дня пам’яті жертв Голодомору

До Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій у гуртожитку був проведений вечір-реквієм «Запали свою свічку», під час якого учні вшанували пам’ять загиблих від голоду.

 
 
 

16 листопада відзначався Міжнародний день толерантності.

16 листопада відзначався Міжнародний день толерантності. Сьогодні гостро постає питання про нехтування учнями та молоддю загальнолюдськими цінностями, порушення особистих прав людини, нетолерантне ставлення дітей одне до одного. Для кращого розуміння поняття «толерантність», значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві у гуртожитку було проведено віртуальний журнал «Толерантність врятує світ». Сьогодні варто замислитися над тим, як зробити себе і світ хоч на краплину добрішим та толерантнішим.

 
 
 

Пам'ять про письменників таких як: Олександр Довженко, Іван Котляревський та Пантелеймон Куліш...

200-річчя від дня народження П. Куліша 7 серпня 2019 року Україна відзначала 200-річчя від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша (1819-1897) – видатного письменника, фольклориста, мовознавця, публіциста, історика, громадського та культурного діяча. До цієї пам'ятної дати була підготовлена книжкова виставка "Пантелеймон Куліш: особистість, письменник, громадянин" П.Куліш – автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої "Граматики" для навчання дітей рідній мові. Він був сучасником Тараса Шевченка й одним з ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства. Переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона. Куліш відомий як автор першого історичного роману українською мовою "Чорна рада".

200-річчя від дня народження І. Котляревського Сьогодні Україна відзначає 250-річчя від дня народження українського письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури — Івана Петровича Котляревського. Найвідомішим твором письменника є бурлескно-травестійна поема «Енеїда», написана на сюжет однойменної класичної поеми римського поета Вергілія. «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою. Кажуть, «Енеїду» І.П.Котляревського виявили в бібліотеці… Наполеона I Бонапарта, а Великий Князь Микола Павлович, котрий згодом царював як Микола І, зажадав мати… два примірники. Читачі бібліотеки охоче взяли участь у читацькому марафоні «Мандрівка в світ Івана Котляревського», читаючи поему «Енеїда» у бібліотеці, парку, гуртожитку.

125-річчя від дня народження Олександра Довженка "З бентежжя рідного Полісся, З веселки срібної Десни Довженка слава, наче пісня, Іде в безсмертя літ ясних" О. Гончар

Олександр Петрович Довженко (1894-1956) – український кінорежисер, актор, письменник, кінодраматург та художник, видатна постать в історії вітчизняної культури, класик світового кінематографу. Під час огляду літератури «Неосяжний світ О. Довженка», учні мали змогу дізнатися про його життя і діяльність. Олександр Петрович Довженко! Кому не відоме це славне ім’я сьогодні. Письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Кого не хвилюють його кінофільми “Арсенал” і “Земля”, ”Аероград” і “Щорс”, “Повість полум’яних літ” і “Мічурін”, “Зачарована Десна” і “Поема про море”. Всесвітнє визнання його таланту незаперечне, бо ще в 1958 році на спеціальному конкурсі в Брюсселі серед дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів названо було й неозвучену ще тоді “Землю” українського режисера. Відтоді талановитий митець гордо крокує всіма широтами нашої планети. За своє творче життя О.Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема кінодраматургії, живопису, архітектури. Його оповідання і новели “Ніч перед боєм”, “Відступник”, “Мати”, “На колючому дроті”, “Тризна”, “Незабутнє”, п’єси “Потомки запорожців” і “Життя в цвіту” по праву стоять в ряду кращих творів нашої багатонаціональної літератури.

 
 
 

Всеукраїнський диктант національної єдності.

8 листопада 2019 року напередодні Дня української писемності та мови традиційно відбувся дев’ятнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності. 37 учнів та 5 викладачів нашого ліцею долучилися до написання цього диктанту.

Українська мова – одна з наймелодійніших мов світу. Мова – це наша ідентичність, наша історична пам’ять, наша гордість. Участь у радіодиктанті – не просто засіб перевірити власну грамотність, насамперед – це участь у масштабному національному флешмобі, який об’єднує українців навколо своєї мови. Новацією цьогорічного радіодиктанту стало те, що його можна було перевірити вже через 15 хвилин після написання, адже всім так не терпілося дізнатися свій результат.

 
 
 

#МИЦЕЗРОБИЛИ

«Урок доброти» в Ічнянському професійному агарному ліцеї

03 жовтня 2019 року учні І курсу Ічнянського професійного аграрного ліцею долучилися до проведення «ІІ Всеукраїнського уроку доброти», присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин. Урок провели працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Ічнянського національного природного парку Буряк Жанна Олександрівна та Шевченко Леся Олександрівна. На уроці говорили про складну ситуацію, що складається в нашій країні при поводженні з домашніми тваринами, про причини великої кількості появи безпритульних тварин, про необхідність милосердного відношення до них. Гаслом уроку став вислів «Любов починається з добра, добро починається з любові». А найкращі позитивні емоції викликала в учнів підбірка відео «Любов, яку не купиш».

На завершення уроку учням було запропоновано долучитися до доброчинної справи передачі корму для тварин Прилуцького притулку.

 
 
 

Тренінг «Вчимося протидіяти булінгу»

В рамках всеукраїнського тижня з протидії булінгу 19 вересня фахівцем центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Нестеренко Ольгою з учнями І курсу було проведено тренінг «Вчимося протидіяти булінгу».

Учні виконували вправи, які сприяли формуванню вміння сприймати думку іншого, розуміння один одного, толерантного ставлення до оточуючих. Зацікавила учнів і вправа, яка розкривала причини та механізм виникнення пліток. Учні активно включалися в роботу, поте стримано очікували висновків після кожної вправи. Очікування більшості учні по завершенню тренінгу збулися. Сподіваємося, посіяні зерна добра дадуть добрі сходи в душах наших учнів.

 
 
 

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 16 по 20 вересня проходить Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. В рамках тижня в ліцеї заплановано проведення бесід, зустрічей з представниками соціальних служб, ювенальної превенції, години психолога, тощо.

Так 17 вересня 2019 року відбулася зустріч учнів ліцею з старшим інспектором з ювенальної превенції Ічнянського відділення поліції Поповою Валентиною Василівною та фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Заріцькою Іриною Сергіївною. Вони говорили про булінг як соціальне явище, причини виникнення та наслідки для його учасників. Зокрема Валентина Василівна зупинилася на питаннях відповідальності за вчинення булінгу та його приховування. Учні поставили запитання та отримати на них грунтовні відповіді.

На останок Ірина Сергіївна побажала всім бути небайдужими та толерантними один до одного.

 
 
 

Щиро вітаю вас з початком нового навчального року

Дорогі учні, шановні колеги та гості! Щиро вітаю вас з початком нового навчального року, Днем знань та святом Першого дзвоника! Сьогодні ліцей гостинно відкрив даері для своїх учнів. Вчіться, щоб знати, діяти, жити. Сподіваюсь, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай цей навчальний рік відкриє перед вами нові горизонти пізнання себе і світу. День знань – це початок наполегливої праці, черговий крок у вашому житті в оволодінні обраною професією.

Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті.

Зі святом!

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ледень Світлана Михайлівна  
 
 

28 червня в Україні відзначають День Конституції

Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. З нагоди святкування Дня Конституції в ліцеї оформлено правову галерею «Вивчаємо Конституцію – основний закон держави», де представлені окремі статті Конституції щодо прав та свобод громадян України, адже Конституція проголошує Україну суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій найвищою соціальною цінністю визнається людина, її здоров’я і життя, честь і гідність, недоторканність і безпека, а носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є народ. Переглядаючи представлені статті, виникає запитання «А якою ж статтею Конституції користуюся Я?», бо часто ми не задумуємося над цим питаням, а просто користуємося наданими нам правами та свободами.

Дню Конституції був присвячений і легкоатлетичний забіг учнів ліцею. В ньому прийняли участь юнаки та дівчата І-ІІ курсів. Всього подолали дистанцію 28 учнів. Найшвидшим серед юнаків став учень І курсу Яцюк Євген, а серед дівчат учениця ІІ курсу Рой Альона .

Щиро вітаємо всіх із Днем Конституції!

 
 
 

Вело-туристичний похід у с.Іржавець до озера "Окоп"

6-7 червня 2019 року відбувся вело-туристичний похід у с.Іржавець до озера "Окоп".

В поході взяли участь учні першого та третього курсів. Юні туристи вчилися готувати польову кашу, та розставляти палатки для почівлі, освоювали навики виживання в екстремальних умовах. В поході туристам випало пережити грозову зливу.

Додому поверталися трішки стопмлені, проте задоволені відпочинком та сповнені вражень

 
 
 

Випускний групи ЛХБА

Настала довгоочікувана мить прощання з ліцеєм для учнів ІІІ курсу групи 16.29 ЛХБА. З радістю і сумом у очах прощалися вони з класним керівником Лісовим Сергієм Вікторовичем та майстром виробничого навчання Мілютенко Олександрою Іванівною. Звучали напутні слова від директора ліцею Набієва Геннадія Андрійовича, заступника директора з навчально-виробничої роботи Колесніченка А. Л., побажання удачі та досягнення поставленої мети від гостей свята – викладачів та студентів Білорудківського аграрного коледжу.

Попереду – широкий життєвий шлях, а в руках омріяний диплом. Вітаємо вас з вагомим досягненням у житті – отриманням свідоцтва про повну загальну середню освіту та диплома кваліфікованого робітника. Щасти вам!

 
 
 

Все далі той травневий день 1945-го

Пам'ять… Вона нетлінна і вічна

Все далі той травневий день 1945-го. Минають роки, відлітають у вічність. Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої Вітчизни. Незабутнім є подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму.

Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг, у день 9 травня найменше, що ми можемо зробити. Всім, хто відстоював свободу і незалежність України учні ліцею присвяти виконання вірша Д. Луценка «Ветерани».

 
 
 

Зустріч з ліквідатором, який бачив все на власні очі

Чорнобиль – це вже історія. Свідомий громадянин має знати історію своєї країни. Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління. Чорнобиль - це символ фізичного і морального болю, тяжких втрат, зранених душ, знівечених людських доль, покинутих осель.

Зі страшним лихом, не шкодуючи здоров’я і життя, наражаючись на смертельну небезпеку, боролися тисячі ліквідаторів з усієї України, серед них і жителі нашого міста – герої, перед якими ми маємо вклонитися. Про чорнобильську катастрофу можна знайти купу матеріалу в Інтернеті, але спогади свідків не можна зрівняти ні з чим. Тому, поки ще є можливість, ми використовуємо живе спілкування з учасниками тих подій. Так, 26 квітня на зустріч з учнями І курсу прийшов учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Кравцов Станіслав Миколайович. Він поділився спогадами про складності ліквідації аварії, розповів про враження від відвідування станції нещодавно, вкотре переглянув з учнями світлини з зони тодішніх подій.

Зустріч з ліквідатором, який бачив все на власні очі і відчув наслідки радіаційного впливу на собі, нікого не залишила байдужими і зостанеться в пам’яті учнів надовго. Такі зустрічі формують патріотичне почуття, виховують громадянина - патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов'язку, готовий у будь-який час стати на захист своєї Батьківщини.

 
 
 

Турнір з міні-футболу серед учнів ЗЗСО

12 квітня завершився відкритий турнір Ічнянської ОТГ з міні-футболу серед учнів ЗЗСО, в якому приймала участь і збірна ліцею. Хлопці нашої команди на чолі з капітаном Бікузіним Сергієм (учень ІІ курсу групи 17.34 ТМСГВ) боролися за перемогу до останнього і посіли ІІІ місце, поступившись лише командам Парафіїївського ЗЗСО та Ічянському ЗЗСО №4. Вітаємо збірну ліцею та бажаємо перемог у наступних змаганнях.

 
 
 

День відкритих дверей.

10 квітня 2019 р. в ліцеї проводився день відкритих дверей. Ліцей гостинно відкрив двері для випускників шкіл міста та району.

Заступник директора з НВР Колесніченка А. Л. розповів про статус закладу, матеріальну базу, про ліцензовані професії, за якими в ліцеї проводять підготовку кваліфікованих робітників. А заступник директора з НВихР Ледень С. М. згадала історію ліцею, ознайомила з умовами навчання та вступу, розповідала про позаурочну роботу, яка проводиться з учнями.

На заході була присутня провідний спеціаліст районного центру зайнятості Скубан Юлія Володимирівна, яка наголосила, що професії, які можна отримати в ліцеї є затребуваними на ринку праці в місті та районі, назвала підприємства, на яких є вакантні посади відповідного профілю.

Випускники мали можливість отримати індивідуальні консультації з професій, звернувшись до педагогів-консультантів.

Гості ознайомилися з навчальною базою закладу, навчальними кабінетами та лабораторіями. В лабораторії ХБА учні ліцею, які навчаються за професією лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу, підготували майстер-клас з визначення якості харчових продуктів експрес-методами.

Сподіваємося, що випускники шкіл приймуть виважені рішення щодо подальшого навчання і серед них обов’язково будуть ті, які виберуть для навчання наш ліцей.

 
 
 

Нарешті прийшла весна.

Нарешті прийшла весна. Після довгої зими приємно вийти на вулицю і вдихнути запах теплого вітру. Яскравіше і тепліше світить сонце. Усе в природі оновлюється, відроджується до нового життя. Саме в цей час весняного пробудження почитати свої вірші про природу, глибокі почуття до рідного краю, своєї батьківщини до ліцею прийшли члени літературного об’єднання «Криниця» лауреати премії імені В. Чумака Шкребко Ірина та Дроботущенко Ганна. Вони розповідали про свій творчий шлях, про проблеми суспільства, які їх хвилюють та про які вони пишуть. Не оминули найвищі почуття щирого кохання та біль розлуки. Почули учні і поетичний доробок, пронизаний болісними роздумами про сьогодення рідної України та її героїв.

Я ладна обійняти цілий світ

І після себе добрий слід лишити... звучало з уст поетеси Ганни Дроботущенко.

 
 
 

«Я маю право»

Виконуючи державну програму «Я маю право» 22 березня з учнями ліцею зустрічалися працівники Мінюсту України: начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Трейтяк Олег Миколайович, начальник відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у чернігівській області Железняк Оксана Олександрівна та заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, начальник Управління державної реєстрації Хардіков В’ячеслав В’ячеславович. Вони розповіли про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», який навчає громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення. Була проведена правопросвітницька бесіда з учнями з нотаріальних питань, питань держреєстрації, звернута особлива увага на виборчі права громадян України. Крім того була надана інформація щодо можливостей безоплатної правової допомоги. Учні мали змогу задати свої питання юридичного характеру як на загал, так і в приватному порядку.

Свої права необхідно знати, ними варто користуватися, захищати їх та відстоювати.

 
 
 

На зустріч з учнями завітали співробітник Українського інституту

Нещодавно гостем нашого ліцею був Мандрівний народний університет. На зустріч з учнями завітали співробітник Українського інституту народної пам’яті Сергій Горобець та професор Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя Євген Миколайович Луняк.

У своєму виступі Сергій Горобець зупинився на окремих історичних питаннях становлення нашої держави, прагнучи донести до слухачів ту правду, яку тривалий час замовчували.

Євген Миколайович історик за фахом, проте, залишивши мирну професію, пішов захищати свою країну в лиху для неї годину. Учасник антитерористичної операції, танкіст 1 танкової бригади, захисник Донецького аеропорту Євген Миколайович поділився спогадами про своїх побратимів, з якими йому довелося служити, переглянули світлини, окремі з яких навіяли смуток. Згадав він і нашого полеглого земляка з Івангорода Станіслава Григоровича Кривоноса, з яким служив в одній роті. А потім був документальний фільм з рубрики «Я єсть народ. Портрети з війни», присвячений захиснику України чернігівцю капітану Титарчуку Володимиру Івановичу, який також загинув боронячи Україну.

Учні були зацікавлені розповіддю, а на згадку про теплу зустріч гості залишили настільну гру «Українська революція. 100 років боротьби».