Бібліотека та події

Иллюстрация

ПАМ'ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

У травневі дні ми будемо відзначати День памʼяті та примирення і 75-у річницю Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.

Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. У читальному залі бібліотеки представлена хроніко- документальна експозиція «Встеляйте квітами дороги бійцям, що мир несли в наш край». Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

Иллюстрация Иллюстрация Иллюстрация

Перелік художніх і документальних фільмів,

присвячених Другій світовій війні

Документальні фільми про події Другої світової війни

"1377 спалених заживо" Україна (2009)

"1941. Заборонена правда" Україна (2013)

"Апокаліпсис: Друга світова війна" Франція (2009)

"Битва за Киев" Україна (2013)

"Визволення" Україна (2014)

"Війна без переможців" Україна (2002)

"Двобій на Дніпрі" Україна (2013)

"Між Гітлером і Сталіним: Україна у Другій світовій війні" Україна, Канада (2005)

"Рівень секретності "18" Україна (2011)

"УПА. Тактика боротьби" Україна (2007)

"Хроніка Української Повстанської Армії 1942–1945" Україна (2014)

“Ціна перемоги” Україна (2007)

“Чернігівський рубіж. 1941-1943” Україна (2013)

Художні фільми, які відображають події Другої світової війни

"Батальоны просят огня" СРСР (1985)

"В бой идут одни “старики" СРСР (1973)

"Великий диктатор" США (1940)

"Вишневі ночі" Україна (1994)

"Владика Андрій" Україна (2008)

"Далекий постріл" Україна (2005)

"На войне как на войне" СРСР (1968)

"Незламна" Україна, РФ (2015)

"Нескорений" Україна (2000)

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Україна, ПЦ “Інсайтмедіа” (2012)

"Хлопчик у смугастій піжамі" Великобританія, США (2008)

"Чорна книга" Нідерланди (2006)

"Четыре танкиста и собака" Польща (1966)

* Рекомендовано Українським інститутом національної пам'яті

Бібліотека знаходиться в приміщені гуртожитку. У бібліотеці облаштований читальний зал на 12 посадкових місць та створені належні умови для збереження книг: порядок на книжкових полицях, всі книги розставлені по таблиці ББК, постійно підтримується певний санітарно-гігієнічний режим, своєчасний ремонт книг.

 Бібліотека Ічнянський ПАЛ

  В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки ліцею є:
 • Сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;
 • Розвитку навчально-виховного процесу;
 • Виховувати у читачів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом;
 • Розвивати творчу душу, пізнавальні здібності та інтереси читачів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм.
 • Бібліотека ліцею, як важливий засіб організації навчально-виховного роботи.

  Сьогодні, в добу комп’ютеризації , книга все ж таки залишається неоціненним, скарбом, як джерело мудрості, знань, досвіду, та фундаментом освіти, а бібліотеку, книгозбірню можна назвати основою цього фундаменту.

  Український Кобзарь – Т.Г.Шевченко

  В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

  український Кобзарь – Т.Г.Шевченко

  Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко – завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Шевченка книжково –ілюстрована виставка «Народився, щоб осяяти Україну».

  Пам’ять про страшні часи

  23.11 - День пам'яті жертв Голодомору. Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях.

  День пам'яті жертв Голодомору

  Чому Голодомор 1932—1933 років в Україні є геноцидом українського народу? Хто і для чого організував убивство, каліцтво та терор голодом? Як відбувалися репресії проти селянства? Як Україна пам’ятає цю трагедію і як визнає її світ? Про це та інше йшла мова під час відкриття книжкової виставки "Невиплакані сльози України", оформленій до дня вшанування жертв Голодомору. Учні мали змогу познайомитися з офіційними документами, статтями та книгами дослідників, а особливо тих, хто був свідком тієї трагедії і кому пощастило вижити.

  Пам’ять про страшні часи

  У травневі дні ми відзначали річницю Великої Перемоги згадуючи всіх, чиє життя забрала війна. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.

  Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. У читальному залі бібліотеки представлена хроніко-документальна експозиція «Подвигу жити вічно». Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть учням більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.