Бібліотека та події

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 


 
 

Енциклопедичне видання «Професійна (професійно-технічна) освіта України: початок ХХІ століття» (2021)

Інститутом професійної освіти НАПН України підготовлено енциклопедичне видання «Професійна (професійно-технічна) освіта України: початок ХХІ століття» (2021). Видання розміщене в електронній бібліотеці НАПН України з матеріалами видання можна ознайомитися за посиланням: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/733565.

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 


 
 

Віртуальну виставку до Дня матері підготувала бібліотекар Кримська Л.П.

Мама, мамочка, матуся… Скільки ніжності, тепла і любові у цьому слові. У другу неділю травня, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить свято Матері.

У 2022 році це свято набуває іще більшої значимості, бо саме мати прищеплює любов до рідної землі, мати – берегиня роду. В той час, коли російські окупанти несуть Україні смерть, розруху та сльози, матері України своїми молитвами, щоденною турботою, всім своїм серцем і душею прагнуть захистити нашу землю, своїх синів та дочок. Побажаємо нашим матерям міцного здоров’я, терпіння, мирного неба над головою!

Бій за майбутнє України:

29 січня – День пам’яті полеглих під Крутами

29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Бій під Крутами набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Учні нашого ліцею відвідали Ічнянську публічну бібліотеку, в якій відбулася історична година «Юнацтво, сповнене надій, іде до Крут в січневу ніч ». Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів, зачитали вірші П.Тичини про події у Крутах, переглянули відеоролики та виставку-реквієм «Рік, коли плакали ангели». Вони, герої Крут, в нашій пам’яті назавжди залишаться вічно молодими героями.

До Дня Соборності України була оформлена виставка-хронологія «Майбутня доля мислилась соборно», на якій представлена література, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови і причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.

 


 
 

Для розширення знань учнів про давні зимові звичаї, традиції, обряди українського народу, розвитку бажання відтворювати їх у сьогоднішньому житті, виховання поваги до культурної спадщини минулих поколінь, любові до рідної землі у бібліотеці була оформлена виставка-інсталяція «Зима щедра святами». Виставку доповнили вироби учнів.

 


 
 

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, щорічно, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання. В читальній залі була оформлена інформаційна дошка та виставка-застереження «Твоє життя – твій вибір»

Кожна людина повинна до кінця усвідомлювати всю небезпеку, яку несе СНІД, дбати про власне здоров’я і здоров’я своїх рідних та близьких й толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх. Будьте здорові!

 


 
 

До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій бібліотекарем Кримською Л.П. була підготовлена підбірка фактів «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі»

З нагоди Дня української писемності і мови, який щорічно відзначається 9 листопада, бібліотекарем Кримською Л.П. була оформлена віртуальна виставка «Слово рідне – слово українське».

День Конституції України — одне з найважливіших державних свят, засноване на честь прийняття головного закону незалежної країни — Конституції України. В цьому році святкуємо 25 річницю Конституції України. В бібліотеці представлено книжково-ілюстративну виставку «Конституція України – головний підручник життя», перегляд якої допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.

Зі святом! З Днем Конституції України!

Конституція України говорить про те, що кожному гарантується право знати свої права та обов’язки. Це дає змогу запобігти посяганню на них. Кожен член суспільства має права. Оскільки діти є повноцінними членами суспільства, вони також мають свої права і повинні їх знати. З цією метою у гуртожитку проводився огляд-обговорення інформаційної дошки «Законодавство України про права дітей».

«Він був сином мужика, і став володарем у царстві духа.

Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури…»

І. Франко

9 березня виповнилося 207 років з дня народження великого українського поета, художника, прозаїка, мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури. У бібліотеці була розгорнута тематична виставка «Народився, щоб осяяти Україну», яка розказує про життя і творчість Т.Г.Шевченка, розкриває його багатогранну і творчу особистість. Також до дня народження Великого Кобзаря була приурочена літературно-музична композиція «П’янке тепло Тарасового слова».

 


 
 

14 лютого ми будемо святкувати день Святого Валентина, або як його називають – День усіх Закоханих. Цей день прийнято проводити з коханими людьми, дарувати їм подарунки і листівки у формі сердець. День Святого Валентина увійшов до української культури відносно нещодавно, але вже набув досить великої популярності, особливо серед молоді.

14 лютого – це не лише День усіх закоханих, а й Міжнародний день дарування книг. У лютому місяці у нашому ліцеї проводиться акція «Подаруй бібліотеці сучасну книгу». Не залишилися байдужими до цієї акції і учні, і працівники ліцею. Фонд нашої бібліотеки поповнився книгами відомих і знаменитих авторів. Тут є твори популярної англійської письменниці Барбари Картленд, ім’я якої не раз потрапляло в Книгу Рекордів Гіннеса через найбільшу кількість написаних нею романів про кохання, книги Джоанни Ліндсей, Кетрін Каскі, Уілкі Коллінза, Елізабет Лоупас та багато інших. Усі подаровані книги з найдивовижнішими історіями кохання представлені на книжковій виставці «Серенада любові», а доповнили виставку вироби наших читачів – валентинки. Нехай в цей чудовий день закоханих стріли Амура безладно літають, вражаючи одинокі серця. Закохуйтеся, кохайте. Хай кожного з вас на стежині кохання супроводжують взаємність та вірність! Веселого святкування та сюрпризів! З днем закоханих! З Днем Святого Валентина!  


 
 

Иллюстрация

ПАМ'ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

У травневі дні ми будемо відзначати День памʼяті та примирення і 75-у річницю Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.

Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. У читальному залі бібліотеки представлена хроніко- документальна експозиція «Встеляйте квітами дороги бійцям, що мир несли в наш край». Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

Иллюстрация Иллюстрация Иллюстрация

Перелік художніх і документальних фільмів,

присвячених Другій світовій війні

Документальні фільми про події Другої світової війни

"1377 спалених заживо" Україна (2009)

"1941. Заборонена правда" Україна (2013)

"Апокаліпсис: Друга світова війна" Франція (2009)

"Битва за Киев" Україна (2013)

"Визволення" Україна (2014)

"Війна без переможців" Україна (2002)

"Двобій на Дніпрі" Україна (2013)

"Між Гітлером і Сталіним: Україна у Другій світовій війні" Україна, Канада (2005)

"Рівень секретності "18" Україна (2011)

"УПА. Тактика боротьби" Україна (2007)

"Хроніка Української Повстанської Армії 1942–1945" Україна (2014)

“Ціна перемоги” Україна (2007)

“Чернігівський рубіж. 1941-1943” Україна (2013)

Художні фільми, які відображають події Другої світової війни

"Батальоны просят огня" СРСР (1985)

"В бой идут одни “старики" СРСР (1973)

"Великий диктатор" США (1940)

"Вишневі ночі" Україна (1994)

"Владика Андрій" Україна (2008)

"Далекий постріл" Україна (2005)

"На войне как на войне" СРСР (1968)

"Незламна" Україна, РФ (2015)

"Нескорений" Україна (2000)

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Україна, ПЦ “Інсайтмедіа” (2012)

"Хлопчик у смугастій піжамі" Великобританія, США (2008)

"Чорна книга" Нідерланди (2006)

"Четыре танкиста и собака" Польща (1966)

* Рекомендовано Українським інститутом національної пам'яті

Бібліотека знаходиться в приміщені гуртожитку. У бібліотеці облаштований читальний зал на 12 посадкових місць та створені належні умови для збереження книг: порядок на книжкових полицях, всі книги розставлені по таблиці ББК, постійно підтримується певний санітарно-гігієнічний режим, своєчасний ремонт книг.

 Бібліотека Ічнянський ПАЛ

    В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки ліцею є:
  • Сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;
  • Розвитку навчально-виховного процесу;
  • Виховувати у читачів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом;
  • Розвивати творчу душу, пізнавальні здібності та інтереси читачів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм.
  • Бібліотека ліцею, як важливий засіб організації навчально-виховного роботи.

    Сьогодні, в добу комп’ютеризації , книга все ж таки залишається неоціненним, скарбом, як джерело мудрості, знань, досвіду, та фундаментом освіти, а бібліотеку, книгозбірню можна назвати основою цього фундаменту.

    Український Кобзарь – Т.Г.Шевченко

    В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

    український Кобзарь – Т.Г.Шевченко

    Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко – завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Шевченка книжково –ілюстрована виставка «Народився, щоб осяяти Україну».

    Пам’ять про страшні часи

    23.11 - День пам'яті жертв Голодомору. Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях.

    День пам'яті жертв Голодомору

    Чому Голодомор 1932—1933 років в Україні є геноцидом українського народу? Хто і для чого організував убивство, каліцтво та терор голодом? Як відбувалися репресії проти селянства? Як Україна пам’ятає цю трагедію і як визнає її світ? Про це та інше йшла мова під час відкриття книжкової виставки "Невиплакані сльози України", оформленій до дня вшанування жертв Голодомору. Учні мали змогу познайомитися з офіційними документами, статтями та книгами дослідників, а особливо тих, хто був свідком тієї трагедії і кому пощастило вижити.

    Пам’ять про страшні часи

    У травневі дні ми відзначали річницю Великої Перемоги згадуючи всіх, чиє життя забрала війна. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.

    Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах. У читальному залі бібліотеки представлена хроніко-документальна експозиція «Подвигу жити вічно». Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть учням більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.