Електротехніка

23.11.2021  


 

12.10.2021  


 

Тема уроку «Класифікація електровимірювальних приладів»

Класифікація електровимірювальних приладів.

Класифікація електровимірювальних приладів, тобто розподіл приладів на групи, що різняться між собою, здійснюється:

- За точністю;

- За виконанням для різних умов експлуатації;

- За умовами впливу механічних факторів на прилади;

- За захищеністю від дії зовнішніх магнітних і електричних полів;

- За способом перетворення електричної енергії в механічну енергію переміщення рухомої частини вимірювального механізму;

- За способом створення моменту протидії;

- За конструкцією опори рухомої частини вимірювального механізму;

- За видом відліку показів;

- За положенням нульової позначки на шкалі;

- За принципом дії перетворювача, застосованого у вимірювальному колі приладу;

- За характером шкали.

За точністю всі електровимірювальні прилади поділяються на класи.

За виконанням для різних кліматичних районів Землі розрізняють прилади для районів з помірним кліматом; помірним і холодним; вологим тропічним; сухим тропічним; сухим і вологим тропічним кліматом.

За умовами впливу механічних чинників на прилади їх поділяють на: звичайні; звичайні з підвищеною міцністю; стійкі до механічного впливу (стійкі до трясіння, вібрації, нечутливі до вібрації та трясіння, удароміцні).

За видом захисту від дії зовнішніх магнітних і електричних полів прилади поділяють на: захищені від дії зовнішніх магнітних полів; захищені від дії зовнішніх електричних полів; встановлені на феромагнітних щитах; встановлені на немагнітних щитах; встановлені на будь-яких щитах.

За способом перетворення електричної енергії на механічну прилади поділяють на: магнітоелектричні; електромагнітні; електродинамічні; індукційні; електростатичні; вібраційні; теплові.

За способом створення моменту протидії прилади поділяють на: прилади з механічним моментом протидії; з магнітним моментом протидії і логометри (де момент протидії настає в результаті перетворення електричної енергії в механічну).

За конструкцією опори рухомої частини вимірювального механізму прилади бувають такі: з рухомою частиною на кернах; з рухомою частиною на розтяжках або на підвісі.

За видом відліку показів прилади бувають такі: зі стрілковим покажчиком; зі світловим вказівником; з пристроєм, що записує показання; з пристроєм, що друкує показання; прилади з пластинами, що вібрують.

Залежно від положення нульової позначки на шкалі прилади бувають такі: з однобічною шкалою; з двобічною симетричною шкалою; з двобічною несиметричною шкалою; прилади зі шкалою, де нуль відсутній.

За характером шкали і положенням її робочої частини прилади бувають: з рівномірною шкалою; з нерівномірною шкалою; з робочою частиною, що відповідає всій довжині шкали; з робочою частиною шкали, обмеженою її початковій частині; з робочою частиною шкали, обмеженою її кінцевій частині; з робочою частиною шкали, обмеженою з обох сторін.

За принципом дії перетворювача, застосованого у вимірювальному колі приладу, прилади бувають: з випрямлячами струму (напівпровідниковими чи електромеханічними); електронні; термоелектричні (з неізольованими чи ізольованими термоперетворювачами); компенсаційні (з негативним зворотним зв'язком).

Завдання. Зробити конспект уроку.

08.10.2021  


 

05.10.2021  


 

27.09.2021