Анкетування учнів

В ДПТНЗ “Ічнянський професійний аграрний ліцей” активом бібліотеки під керівництвом бібліотекаря був проведений моніторинг читацьких інтересів. Для моніторингу було використане анкетування. В анкетуванні прийняло участь 87 учнів. Підсумки проведеної роботи показали, що учні не зацікавлені у відвідуванні бібліотек, зовсім мало читають художню літературу, в газетах читають тільки те, що їх цікавить (гумор, анекдоти).

 Бібліотека Ічнянський ПАЛ

На питання, скільки років ви користуєтесь бібліотекою 58% опитаних відповіли, що користуються бібліотекою від 5 до 10 років, 18% - від 1 до 5 років, 14% - більше 10 років, 10% - взагалі не користуються.

Іншими бібліотеками користуються 42% учнів, 58% - не користуються бібліотекою зовсім.

Домашню бібліотеку мають 37% учнів, а 63% - її не мають.

Найбільшу перевагу учні надають таким жанрам як детективи та фантастика – по 23%, романи читають 19%, книги про війну - 16%, газети та журнали – 21%.

Найменше учнів цікавить література за навчальною програмою – 9% та поезія – 7%. Найбільший інтерес учні виявляють до сучасної літератури – 67%, якої в нашій бібліотеці, на жаль, дуже мало. 28% опитаних відповіли, що цікавляться іншою літературою і лише 5% - класичною.

Інформацію для навчання 40% опитаних учнів шукають у бібліотеці нашого навчального закладу, 23% - в інтернеті, 21% - вистачає матеріалу, отриманого на заняттях і лише по 7% - шукають інформацію у друзів або в інших бібліотеках.

63% опитаних за потрібною інформацією звертається до бібліотеки, а 24% - шукають інформацію в інтернеті.

Але якби інтернет був доступнішим для наших дітей, то більшість дітей шукали б всю потрібну інформацію в інтернеті. Інтернетом учні найбільше користуються з метою спілкування – 49%, навчальною – 24%, науково-дослідницькою – 10%, з іншою метою – 16%.

В наш час до бібліотек учні звертаються при необхідності написання реферату або доповіді – 61% та 30% - з метою підготовки до уроку, тому що наші учні, які бажають навчатися, в основному навчальними підручниками забезпечені. І лише 9% учнів в свої вихідні бажають приділити увагу читанню книг. В основному свої вихідні вони витрачають на перегляд телепередач та відео - 30%, спілкування з друзями – 23%, гру на комп’ютері - 16%, а 14% займається спортом.

При виборі книг у бібліотеці 56% відвідувачів користуються порадою бібліотекаря, 24% - обирають самі, по 9% - викладача та однолітків.

Найбільш цікавий автор для учнів із запропонованих для опитування – М.Твен (23%), Д.Дефо –16%, О.С.Пушкін – 9%, інші – 52%. Це говорить про те, що більшість учнів не має чіткої уяви про згаданих авторів.

Підсумки проведеного моніторингу, ще раз доводять, що слід більше уваги приділити вихованню любові до художньої літератури, поезії, класичної літератури, використовуючи різні формами роботи.